Вибір кімоно

Кімоно – невід’ємна частина тренувального процесу, тому й до підбору слід ставитися серйозно.

Японське кімоно – традиційний чоловічий і жіночий одяг, що являє собою халат прямого крою, який запинається зліва направо й утримується за допомогою пояса. Зрозуміло, з давніх-давен заняття карате у воїнів відбувалися в кімоно.

Кімоно для спортивних занять одержало загальну назву “гі” та “догі”. Кімоно для карате називається “каратегі”. Каратегі відрізняється від одягу для інших єдиноборств. Тканина повинна бути гладкою й достатньо міцною. Зазвичай використовують два види каратегі: з тонкої та щільної тканини. Якщо раніше каратегі було переважно з бавовни (екологічний матеріал, який пропускає повітря і добре вбирає піт), то сучасні технології стали додавати й синтетичні матеріали. Але не поспішайте це засуджувати.

Для тренувань краще вибирати каратегі з бавовни – міцне й легке, але враховуючи часте прання, слід взяти до уваги й знос матерії, й усадку, характерну для бавовняної тканини. Каратегі з синтетичними добавками таких проблем не має. Зазвичай воно більш яскравого білого кольору й використовується для змагань і показових виступів, оскільки воно суттєво поліпшує візуальне сприйняття спортсмена. Плюс багатьма спортсменами цінується ефект «хлопку» (характерного звуку тканини під час удару), який можливий лише у щільному каратегі.

Слід також брати до уваги місце й час занять. Якщо влітку в задушливому залі краще тонке каратегі, то взимку кращий варіант – щільне каратегі.

Пояс (Обі) – це пояс, який служить для того, щоб утримувати запахнуте каратегі. Колір обі свідчить про рівень кваліфікації в карате (див. детальніше розділ «Атестація»). Враховуйте, що під час прання пояс втрачає насичений колір, тому дійте як справжні японці: пояси прати не прийнято, а потемніння є ознакою зросту майстерності :-)

Ваші коментарі допоможуть нам покращити якість сайту!

Коментарів ще немає.

Залишити коментар