Шотокан карате-до

Заснований стиль Шотокан карате-до майстром з Окінави Гічином Фунакоші. Шотокан у дослівному перекладі з японської мови означає “Дім Шото” й під цією назвою існує з 1936 року.

shotokan-600

Шотокан – один із чотирьох традиційних стилів японського карате-до (інші три – це годзю-рю, вадо-рю, шито-рю). Хоча немає точної статистики з цього приводу, вважають, що у цього стилю найбільше в світі прихильників – біля 40% усіх, хто займається карате. Назва Шотокан у японській транскрипції складається з трьох ієрогліфів “шо – то – кан”. “Кан” перекладається як “клуб” (не стільки в значенні організації, а в значенні будівля). “Шо-то” (“шум сосен”) – це псевдонім, яким користувався Гічин Фунакоші для своїх каліграфічних і віршованих робіт. Цю назву було дано учнями й сподвижниками майстра Фунакоші першому в історії спеціально зведеному приміщенню (додзе) для занять карате-до в Японії. Відповідно, Шотокан перекладається як “Клуб Шото (Фунакоші)”.

shotokan_karate_tiger

У наш час карате-ка (людина, яка вивчає карате) на питання, чим вона займається, може відповідсти: “Карате-до за стилем Шотокан (або просто “Шотокан”), але сам Фунакоші не використовував цієї назви, а говорив, що практикує карате-до.