Чому лотос?

П’ятипелюстковий лотос

Багато східних учень використовують квітку лотоса як символ. Лотос – рослина, яка проходить такі ж стадії очищення, як і людина: виростаючи з бруду, він нагадує людину, що виростає з невігластва. Він символізує розвиток людської свідомості від нижчого рівня до вищого. Як людська сутність прокидається й прямує назустріч своїм бажанням, так і лотос, народжений у воді, прагне сягнути її поверхні. Лотос дістається водної поверхні й торкається сонячного світла, а людина, яка доклала зусиль і накопичила досвід, досягає просвітлення. Пробудження й розквіт духовного потенціалу людини є найвищою фазою її розвитку, що символічно виявлено в розквітлому лотосі на водній поверхні – кульмінації його росту. Як лотос складається з багатьох пелюсток, так бойове мистецтво утворюється з декількох основних частин. Вони рівновеликі. Розвиваючи одну з них потужніше за рахунок іншої, ви порушите гармонію, зводячи бойове мистецтво чи до рукопашного бою, чи до медитативної системи, чи до медицини, філософії чи зведення правил і настанов. Що ж це за частини?

Lotus

По-перше, знання. Воно має на увазі осягнення людиною концепцій, що лежать в основі світобудови. На розумінні цих концепцій будується володіння всіма прикладними аспектами бойового мистецтва.

По-друге, мистецтво розвитку тіла – знайомство з теорією і практикою східної медицини, уміння надати допомогу собі й товаришу, реабілітологія, дієтологія й лікувальна фізкультура, а також різні розвиваючі тренувальні практики.

Третій аспект бойового мистецтва – бойова техніка, тактика й стратегія ведення двобою, тобто ті безпосередні дії та прийоми, які дають можливість впевнено почуватися в екстремальних ситуаціях реального життя.

Четверта частина – воля й сила духу. Виховання вольових якостей у бойовому мистецтві має першорядне значення. Існує такий вислів: “Якщо у двобої зійдуться сильний і технічний боєць, переможе технічний. Якщо зійдуться технічний і сильний духом, перемогу здобуде сильний духом”. Також давні говорили: “У воїна стільки сил, на скільки йому вистачає волі”.

П’ята пелюстка лотоса – п’ятий аспект бойового мистецтва – моральність та етика, тобто ціннісна система: ті правила й підвалини, які диктують людині необхідність застосовувати всі зазначені уміння в позитивних чи негативних, з точки зору суспільної моралі, цілях.